„Szlachetna Paczka” w Staszicu

DSC_3887

Towarzystwo Przyjaciół I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie po raz kolejny wzięło udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. W ramach tej szlachetnej inicjatywy pomoc materialną uzyskała rodzina z powiatu wschowskiego znajdująca się w trudnej sytuacji życiowej.
Organizatorami akcji na terenie szkoły były panie: Anna Chojnacka, Beata Galusik i Bernadeta Ruszczak-Lasota. Odzew społeczności Staszica przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice zareagowali bardzo pozytywnie, co dodawało nam sił do działania. Dzięki Waszej ofiarności urosła góra prezentów i można było zaspokoić najważniejsze potrzeby rodziny, która otrzymała m.in.: odkurzacz, czajnik, kołdrę, pościel, ręczniki, odzież, zabawki, żywność, kosmetyki i środki czystości. Wszystkie prezenty zostały spakowane, opisane i przekazane 11 grudnia do punktu w Siedlnicy i stąd w weekend trafią do rodziny.

Paczkę dla potrzebującej rodziny przygotowały następujące klasy:
– szkoły średnie: III LO, I TE, I TS/TI, II TE/TI, II TS/TM, III TS, III TE/TŻ, IV TE/TI, IV TS/TŻ
– szkoła zawodowa: I C, II A, II C, III B
W imieniu obdarowanej rodziny składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania szlachetnej paczki. Dziękujemy Wam za hojność i zaangażowanie, a wychowawcom klas za wyrozumiałość i pomoc w gromadzeniu darów.